W Mielnie ekscytująca wystawa egzotycznych pająków i owadów czeka na odwiedzających do końca sierpnia

Do zakończenia sierpnia, w Mielnie obecna jest niesamowita ekspozycja pełna egzotycznych pająków i owadów. Rozłożona w pawilonie usytuowanym przy ulicy Chrobrego 13, naprzeciwko parku rozrywki, wystawa ta prezentuje swoim gościom imponujące okazy o olśniewających barwach i znacznych rozmiarach.

Najwięcej emocji wywołuje ptasznik Lasiadora parahybana, który ma już na swoim koncie 18 lat życia. Rozpiętość jego nóg może dorównać długości 30 cm. Oprócz niego, można podziwiać również różne gatunki modliszek oraz wijów olbrzymich, które posiadają aż 250 nóg.

Organizatorzy tej unikalnej ekspozycji zapewniają, że każdy kto ją odwiedzi, przeżyje niepowtarzalne doświadczenia. Pewne gatunki owadów są na tyle łagodne dla ludzi, że można je bez obaw trzymać na rękach. Właściciel wystawy odpowiadając na pytania dotyczące pająków niejadowitych wyjaśnia: – Każdy pająk posiada jad, który jest niezbędny do polowania na ofiary. Niektóre gatunki używają jadu z enzymami trawiennymi, aby strawić swoją ofiarę i następnie zasysają ją jak koktajl – informuje. Dodaje również, że wystawa ta to efekt wieloletniej pracy i pasji.

Ciekawym faktem jest, że ukąszenie przez brazylijskiego wałęsaka (Phoneutria nigriventer) u mężczyzn powoduje nie tylko ból, ale również długotrwałą erekcję, co jest wynikiem toksyny obecnej w jadzie tego pająka. Potwierdziły to badania prowadzone przez dr Kenii Nuñes.

Większość pająków posiada wiele par oczu, jednak ich widzenie stanowi dla nich zmysł drugorzędny. Pająki głównie odbierają świat poprzez dotyk. Ich nogi pokryte są delikatnymi włoskami czułymi na nawet najmniejsze wibracje. Dodatkowo, wiele pająków posiada specjalne włoski zwane trichobotriami, które rejestrują drgania powietrza, a inne włoski odczuwają zapachy i smaki.

Prezentowana wystawa w Mielnie daje każdemu możliwość bliższego poznania tych fascynujących stworzeń oraz zgłębienia wiedzy na temat ich nietuzinkowych zdolności.